Tančíte opravdu jako žena?

Tančím moc ráda. Tančím bez ohledu na denní/noční hodinu, tančím, když mi je smutno, tančím, když jsem veselá. Miluju tanec, protože se při něm můžu zcela uvolnit a na nic nemyslím. Na spontánní tanec s Lenkou jsem se proto moc těšila.

Hodinu jsme začaly společnou očistou, kdy jsme se v kroužku chytly za ruce a Lenka nám očistila auru a vytvořila nám ochranu před negativními vlivy. Už v tu chvíli se mi hodně ulevilo. Pak jsme začaly tančit každá za sebe, se zavřenýma očima tak, jak to každá z nás v danou chvíli cítila.

První část hodiny byla zaměřená na rozsvěcování světla v nás. Konečky prstů jsme se dotýkaly nejprve svého obličeje a představovaly si, jak se nám pod každým dotekem toto místo rozzářilo. Pomalu se z nás stávaly světelné bytosti a my začaly prosvětlovat celou místnost září, která postupně vyzařovala z celého našeho těla. Tahle část se mi moc líbila, protože jsem si uvědomila, že to světlo mám vždy v sobě, a že se můžu rozsvítit vždy, když si na to vzpomenu.

V dalších částech jsme zkoušely tancovat jako chlap, puberťák a nakonec jako žena. Tyto části mi přišly hodně přínosné, protože jsem si uvědomila, že po většinu času tancuju jako puberťák a toho ženství ze mě asi v tanci moc nekape. Byla jsem proto ráda, když přišla na řadu část, kdy jsme se pohybově měly vyjadřovat jako ženy a já si ve studiu mohla pořádně zakroutit bokama a svůdně se zavlnit.

Nakonec společně uléháme do závěrečné meditace – Šavasany a naše těla dostávají možnost zpracovat vše, co za uplynulou hodinu zažila. Jako každé setkání s Lenkou mě i toto někam posunulo a ukázalo mi nové vnímání sebe samotné. Spontánní tanec doporučuju každé ženě, která sebe sama ráda vnímá jako ženu a je pro ni příjemné a přínosné trávit čas s ostatními ženami. Vždyť tančit můžeme spolu.

Více na téma Spontánní tanec

Líbí se vám Laya centrum? Tuto stránku můžete podpořit jejím sdílením:

Zde se také můžete připojit k podobně naladěným lidem na našem FB profilu: