Rodinné konstelace – vaše příběhy

konstelace
Zajímají Vás příběhy, zážitky a zkušenosti s terapiemi v Laya centru? Jsou pro vás právě zde. Chcete se podělit o své vlastní? Posílejte je na adresu HajnikovaLenka@seznam.cz

Chuť do života

Lenku Hajníkovou znám zhruba rok a půl. Za tento čas se můj život hodně zlepšil. Docházím k ní na kineziologii a občas také na rodinné konstelace. Navrátila se mi chuť do života a začala jsem si zase věřit. Vrátila jsem se na koncertní jeviště. Zase mohu hrát na klavír před lidmi a dělá mi to dobře. Také mi přišel do života muž, kterého ze srdce miluji a který je pro mě vhodným partnerem. Cítím v sobě velký potenciál, který se učím rozvíjet. Děkuji, Lenko!

Poděkování za RODINNÉ KONSTELACE

Ahoj Lenko,
uvedla jsem po konstelační sobotě svůj lepší život do pohybu. Čtu ve své rodině jako v knize! Už jsem udělala mnoho následných kroků k projasnění vztahů (3h hovor s mamkou, krásná slova manželovi a dceři, naplánovaný pokrevní rodinný den v červenci).
Chci ti za ten silný sobotní impulz podekovat. Budu se snažit na konstelace zase přijet. (Rýma z levé dírky postupně polevuje :- )!

A k seznamu posunu nově připojuji ještě dlouhý hovor s taťkou, ve kterém jsme odladili zásadní nedostatky posledních let.
Já jsem za sobotu fakt vděčna!
Mauťa

Ahoj Leni, moc ráda bych přispěla mojí zkušeností s kineziologii a konstelacemi. Přišla jsem k Tobě s velkými úzkostmi. Jakákoliv myšlenka na budoucnost mě děsila… Ale po ,,terapii“ jsem cítila klid, sílu a najednou jsem viděla cestu. Moc mi pomohly Bachovy kapky. Nejdřív jsem dostala opravdu velkou rýmu, jak to šlo vše ven a tělo si potřebovalo vyloučit ty staré emoce, které jsem celý život popírala, ale potom se dostavila obrovská úleva jak pro tělo, tak i pro duši. Cítím klid, sílu a najednou dokážu brát ty věci a situace víc v klidu a z nadhledu. Vrátila se sebehodnota.

Konstelace v Tvém centru byly pro mě nové, ale neskutečné. Pochopila jsem vztah s rodiči, dostavilo se obrovské uvědomění a pokora.
Vidím vše jinýma očima. Opravdu z celého srdce Ti děkuji tuto možnost Tě poznat a ,,dovolit si“ si nechat pomoct.
Těším se na příště :-)
Hanka

CHCI SE PODĚLIT

O Lence Hajníkové jsem se poprvé dozvěděla od jiné maminky v čekárně dětské psychiatrie, kam docházím se synem (10 let) pro poruchu pozornosti s nízkou frustrační tolerancí a vysokou impulzivitou. Syn  má neskutečné záchvaty vzteku, ve škole odmítá pracovat, je to jakoby měl v sobě zabudovanou časovanou bombu, kterou odpálí pro nás ostatní nepatrý podnět. Po odpalu se vytvoří překážka, kterou nemá energii ani sílu ani snahu překročit. To pak nafoukne tváře a nic nedělá, nebo se vzteká. Obojí mu následně narušuje i kamarádké vztahy s vrstevníky, kteří pak rádi reagují posměchem, nadávkami,…

Nevím, proč mi trvalo rok, než jsem sebrala odvahu Lence napsat..

Nyní je to už rok, co jsem u Lenky na rodinných konstelacích byla poprvé. Tenkrát jsem měla pocit, že jsem se ocitla na špatném místě, že konstelace nejsou nic pro mě. Měla jsem pocit, že necítím vůbec, ale vůbec nic. Jen prázdno. Byla jsem rozhodnuta, že víckrát už nepůjdu, že zkusím jinou cestu. Byla jsem tedy u Lenky na kineziologii. Tam mi Lenka vysvětlila, že jsem hrozně uzavřená, všechny pocity nejen já, ale už generace přede mnou, držíme pod pokličkou a je třeba je uvolnit. A tak jsem navzdory knihám doporučujícím být klidným rodičem, kterého  nic nerozhází, začala být vzteklou mámou, která si pořádně zanadává a vztek vytříská na polštáři…

Něco se začalo uvolňovat a já se rozhodla zkusit konstelace podruhé. Tentokrát to byla jízda. Již od začátku se mnou emoce cloumaly a tak to vlastně šlo celou sobotu. Až nyní mi dochází, že jsem stála vždy v roli někoho, kdo potřeboval ze sebe dostat vztek.

Po roce kineziologií a konstelací, i když vždy řeším syna, úžasné změny pozoruji i u sebe. Najednou jsem si uvědomila, že už nejsem takové vyplašené dítě, které potřebuje od okolí ujištění, že jedná správně, které se prosí o svolení něco nahlas říct. Přistihla jsem se při tom, že ze mě vypadne můj vlastní názor bez ohledu na to, jestli mě za to okolí pochválí či ne. Konečně mám pocit, ve čtyřiceti letech, že jsem dospělá!!!!

Co se týče syna, zaznamenala jsem několik obrovských úspěchů, které ho jistě posunou kupředu. Ještě donedávna za jeho chování, problémy s vrstevníky či s učením mohli všichni okolo.. Protože všichni jsou blbí, provokují ho, učení je těžké,……… Ale nedávno se to začalo měnit. Najednou od syna slyším.. „Já nevím, proč to dělám. To ten mozek, on mě neposlouchá. Já to takhle nechci.. Proč se tohle děje zrovna mě?“ Zároveň začal chápat, že hranice určují rodiče a dokáže je respektovat a přijmout i nějaký ten trest či zákaz s menší četností záchvatů vzteku. K lepšímu se mění i synova nezkrotitelná chuť k jídlu. Ač byly Vánoce, objevily se dny, kdy si vůbec nevzpomněl na sladké. Stává se i to, že nedojí, co má na talíři, protože konečně dokáže poznat, že má dost. HURÁÁÁÁ!!! Naopak, sní (s protesty) všechnu naservírovanou zeleninu. Výrazně se zlepšilo jeho spaní – spí celou noc bez nočních můr.

Leni, moc děkuju za sebe i za syna a těším se na další kineziologie a konstelace:-)

Hanka

 

 

 

 

MŮJ PŘÍBĚH

V lednu mi bude 24 let. Cítím se zdravě a šťastně. Vždy tomu tak ale nebylo. Před 3,5 lety mi bylo 20 let, kdy jsem poprvé navštívila Lenku při kineziologii. Byla jsem výkonnostní sportovec, s vysokými nároky na sebe ve sportu i v učení. Během prvního roku na VŠ jsem se fyzicky i psychicky zhroutila. Zhoršily se mi vztahy s okolím a nevěděla jsem, co se sebou a se svým životem, kterého jsem si přestala vážit. Po pobytu na psychiatrii jsem si uvědomila, že nejsem psychicky nemocná a že psychiatři a antidepresiva mi nedokážou dlouhodobě pomoci s mojí vnitřní nespokojeností a zmatkem.
Z počátku jsem kineziologii a rodinným konstelacím příliš nevěřila. Zlepšení se dostavuje postupně, nikoliv najednou. Důležité je také to, že kineziologie nevyřeší „problémy“ za vás. Díky ní se ale dokážete propojit více sami se sebou. Nyní mohu říci, že to byl jeden z největších životních darů, které mě potkaly. A jsem ráda, že kineziologie zvítězila nakonec nad pomocí lékařů a psychologů.
Zklidnila jsem se. Pociťuji větší uvolněnost a radost. Mám se více ráda. Vážím si více sebe a svého těla. Pociťuji větší lásku a respekt k rodičům. Rozumím více sama sobě (bolestem těla, emocím) a už téměř nechodím k lékaři. Nechávám věcem více jejich přirozený průběh. Přebrala jsem za sebe a své konání větší zodpovědnost. Nalézám štěstí a radost v úplně obyčejných věcech (slunce, jídlo, úsměv, objetí). Porozuměla jsem propojení tělo-mysl-duše a učím se žít v harmonii. Objevuji zcela nový rozměr života a skvělé aktivity, které bych dříve nepovažovala za důležité (jóga, vědomé jedení, meditace).
Kineziologie mi nejprve pomohla postavit se na vlastní nohy, odpustit si a zbavit se mnoha psychosomatických problémů. Teď už kineziologii vnímám jako možnost osobního rozvoje. Rodinné konstelace, ke kterým jsem nalezla cestu až v posledním roce, mi navíc dávají možnost pomoci i ostatním členům rodiny.
Děkuji Lence za to, že je tak radostná a láskyplná. A pomáhá svým klientům žít více srdcem než-li hlavou.

KONSTELACE-první setkání

Moc Vám děkuji za včerejšek…..dnes jsem lehčí, vyklidněná, spokojená, šťastná….

Jste úžasný člověk…..❤️

PRVNÍ SEZNÁMENÍ S KONSTELACÍ

Milá Lenko, moc a moc děkuji za sobotní konstelace v Liberci. Vlastně chci poděkovat za to, že se věci vyvíjely takovým způsobem, že jsem mohla poprosit zrovna Tebe a pomoc. Tvoje práce, o které jsem neměla ani páru, a tvůj přístup mě naprosto fascinovaly. Zkrátka –  byla to síla. Tvoje lidskost a zároveň pevnost jsou úžasné.Od neděle vnímám i sama sebe trošku jinak, popřemýšlela jsem si, a ujasnily se mi myšlenky a přání. Určitě se ráda zúčastním, pokud budu moci, další konstelace. Mám takovou myšlenku, že bych zkusila přesvědčit manžela, aby šel taky (a to bude nejtvrdší oříšek a nemyslím, že se mi to povede), ale vím, že otevření srdce a mysli a  uvolnění se ve všech směrech mu uleví od depresí a stresového žití lépe než by udělala antidepresiva. N.

 

 

 

S vděčností v srdci se s Vámi podělím

S vděčností v srdci se s Vámi podělím o svůj příběh. Před pár lety jsme se s manželem rozhodli založit rodinu. Otěhotněla jsem vždy bez problémů, nikdy se mi však nepodařilo vytoužené miminko donosit. V průběhu dvou let jsem prodělala  tři zamlklá těhotenství, na přesnou příčinu se nikdy nepřišlo. Bylo to období plné beznaděje a smutku, lékaři si nevěděli rady, navrhovali mi umělé oplodnění s nejistým výsledkem a předepisovali spoustu léků a prášků, po kterých jsem kromě špatné nálady a alergické vyrážky nepocítila žádné zlepšení. Po pár měsících neustálých vyšetření a krčení ramen lékařů jsem se rozhodla pro jinou cestu. Odložila jsem pilulky, přestala jezdit do center asistované reprodukce, pročistila si tělo, začala cvičit jógu  a objednala se k Lence na kineziologii. Už po prvním odbloku jsem cítila změnu. Bylo mi najednou tak nějak dobře… Paradoxně jsem přestala řešit miminko, vlastně potraty jako takové jsme s Lenkou při sezení neřešily nikdy, ale… zjistila jsem, že v životě je vše propojené se vším a že problém s donošením děťátka má hluboké kořeny úplně jinde. Po několika sezeních a rodinných konstelacích jsem měla pocit, že jsem jiný člověk. Zmizela úzkost, zvládla jsem svůj strach, uvědomila si své kořeny, zlepšily se mi vztahy v rodině a já ráno vstávala s úsměvem. Co se týče miminka, výsledek se dostavil po necelém roce mého docházení do Laya centra. Otehotněla jsem po čtvrté, ale tentokrát jsem se cítila jinak, sebevědomě, v souznění s matkou přírodou a se svými předky. Těhotenství proběhlo naprosto přirozeně a bez koplikací. Jsou to dva měsíce, co se mi narodil synáček Tomásek. Teď vím,že všechny ty nezdary v minulosti byly součástí mé cesty k němu. A taky vím, že Lenka mi pomohla po této cestě jít s lehkostí a láskou.Dekuji!

Edita, 31 let

Zázrak, náhoda nebo konstelace???

Zázrak, náhoda nebo konstelace???

Po dvou letech za jeden měsíc. Jsem v šoku. Tedy abych to upřesnila. Po dvou letech snažení o druhé miminko, jsem otěhotněla za jeden měsíce od konstelace, kterou jsem si na toto téma postavila.

Měla jsem za sebou dva roky, kdy se nedařilo, jedno mimoděložní těhotenství, sedm měsíců rehabilitace a nespočet zklamaných nadějí. V tu chvíli jsem se rozhodla jít na rodinné konstelace.

Zadání znělo, podívat se na to, proč se stále nedaří počít naše druhé miminko. Konstelace byla pro mě neskutečně silným zážitkem. Emoce se vyvalily proudem ven, pár lidí se posunulo na ta správná místa a na konci slastný pocit jistoty, že miminko přijde, že už tu s námi vlastně nějakým způsobem je.

Týden po konstelaci jsem byla na brigádě, kde jsme mimo jiné tahali těžké klády a větve. Asi po dvou hodinách práce jsem si uvědomila, že necítím obvyklé vystřelování bolesti do oblasti tak zvaných esíček, která mne sužovala skoro celý rok. Obvykle stačilo, abych se párkrát ohnula při běžném domácím úklidu a bylo to tu. A najednou vůbec nic.

Hned na další návštěvě nemocnice jsem to řekla své rehabilitační sestře. Prohlédla mne a říkala, že má pocit, že jí pod rukama leží úplně jiný člověk – srovnanější a uvolněnější. V tu chvíli jsem si také s údivem uvědomila, že už jsem nějakých pár dní neřešila potíže s inkontinencí, která mě trápila od porodu prvního dítěte, tedy už čtyři roky. Ani jsem tomu nechtěla věřit. Jak by mohla jedna konstelace v rozmezí dvou týdnů vyřešit problémy takto tělesného charakteru, které mě sužovaly roky?

Další dny jsem si na to schválně dávala pozor a skutečně po inkontinenci, která se pomalu stávala přirozenou součástí mého života, nebylo najednou ani stopy. Měla jsem z toho velikou radost a dobrý pocit, že se mé tělo, konečně dává do pořádku.

Děly se i jiné věci, cítila jsem se lépe na duchu, byla jsem uvolněnější. Všimli si toho i někteří lidé v mém okolí. Žádné z těch dalších změn mě ale nešokovaly tolik jako absence bolesti esíček a náhlé zmizení inkontinence. A to, opakuji, do čtrnácti dnů po konstelaci. Znám své tělo, a tomu, že by to mohla být náhoda, nevěřím.

A teď se konečně dostanu k tomu hlavnímu. Přesně měsíc od konstelace se mi na testu objevili dvě čárky. Mám z toho takovou radost, že ještě teď se mi klepou ruce, když to píšu. Díky za to, že existují takové možnosti. Díky Lence, že je umí zprostředkovat. Díky, díky, díky… Konstelace všem.

V.

 

Jak mi ve vztahu pomohla má fenka

Pracuji na svém štěstí a spokojenosti s Lenkou 1 rok, necelý rok máme fenku chlupatého peruánského naháče :-). Letos v červnu se jí výrazně zvětšila mléčná žláza s trochou čiré sekrece bez návaznosti na hárání nebo březost. Tak trochu jsem tušila, že to může něco znamenat, ale nevěřila jsem očím, když mi Lenka umožnila náhled do problému při konstelacích:

Fenka měla velké bolesti, byla velmi zkroušená a představovala moji bolest ve vztahu s manželem. Náš vztah je dobrý, vycházíme dobře, ale žijeme si každý víc sám v sobě, což mi vadí a bolí mě to. Pejskovi jsem slíbila, že to budu řešit. Asi za dva týdny poté, co při konstelacích bylo vše (v třetí generaci manželova rodu) urovnáno. Manžel už druhý den na výletě byl jaksi jiný, velmi mile mě to překvapovalo, já k němu cítím vřelost, kterou si pamatuji jen ze začátku vztahu a manželství.

Děkuji fence Mariánce  (vemínko se během 2 dnů zatáhlo)

Děkuji nádherné bytosti Lence Hajníkové.

Těším se na soužití v novém :-) vztahu.

Katka

ŠŤASTNÉ MAMINKY – Poděkování paní Lence Hajníkové

Ráda bych přispěla svým článkem, možná někomu pomůže najít naději.

Několik let jsem se léčila pro neplodnost bez příčiny. Oba s manželem jsme po reprodukční stránce  v pořádku. Navštěvovali jsme lékaře a zkoušeli jiné alternativy, ale vytoužené dítě se nedařilo počít. Naděje mi skoro vyhasla, když jsem pomocí asistované reprodukce dvakrát otěhotněla, ale v obou případech těhotenství skončilo v šestém týdnu revizí, plodům se nevyvíjela srdíčka.

Jsem šťastná, že jsem se o Lence dozvěděla od milých známých a zavolala, trochu jsem měla obavy, jak budu zvládat emoce, něco málo jsem tušila, jak to při rodinných konstelacích a kineziologii probíhá, musím se přiznat, že jsem se trochu bála, ale obavy byly zbytečné, Lenka mi vše vysvětlila na mé otázky dala odpověď. Lenky  přístup, empatie a její krásná energie mě naplnila nadějí.

Nejprve jsem se zúčastnila rodinných konstelací, během nich jsem si dodala odvahu a postavila jsem si i já svojí, Lenka našla rodinný blok, byl to silný zážitek. Moc mi pomohlo samotné sledování a účastnění se konstelací, vždy se v některých z nich našlo něco, co i mě se týká a to pomohlo dalšímu čištění.

Asi za měsíc jsem byla u Lenky na  kineziologii a tam se odkryly další bloky, které bylo potřeba vyčistit. Po odbloku jsem cítila úlevu a nový pocit, příval svěží energie. Ještě dvakrát jsem se zúčastnila rodinných konstelací, pochopila jsem, že není náhoda kdo se účastní a to mě naplnilo nadějí.

Za nějaký čas jsem podstoupila další pokus asistované reprodukce a jsem v pátém měsíci těhotenství. Věřím, že díky rodinným konstelacím kineziologii, dodání energie reiki pod vedením Lenky může moje miminko v bříšku růst a vyvíjet se. Lenka semnou pracuje i během těhotenství. Milá Leni, velký dík Tobě Tvé práci a Tvému Laya centru.

Vděčná klientka

Není třeba zoufat, když se partnerské vztahy nedaří!

Milá Lenko,

tímto příspěvkem Ti chci vyjádřit svou úctu a zároveň Ti ze srdce poděkovat za to, že jsi mi svým milým, přirozeným, profesionálním a zároveň přátelským chováním umožnila nahlédnout do své duše, dotknout se jádra pradávných problémů, prolomit ledy a tím i vstoupit do šťastnější životní kapitoly.

Životní cestičky jsou občas křivolaké.. Poté, co jsem už po xté zabředla do vztahu s „nedostupným“ mužem, a opět skončila nešťastná a topící se v iluzích a otázkách typu „co by kdyby“, mi došlo, že to, že se moje vztahy neustále odehrávají na základě stejného schématu, a že si podvědomě vybírám podobný typ muže, nebude asi jen „náhoda“. Někde v hloubi duše uvnitř jsem cítila, že je v mém chování něco zásadního špatně, a správně jsem tušila, že onen kámen úrazu má své kořeny hluboko v dětství. Rozhodla jsem se tedy, že nadešel čas přijít věcem na kloub a zavítala jsem tehdy na své první rodinné konstelace k Zuzce a Láďovi Křesťanovým. Útulné místečko v podkroví půdy, doslova stvořené k meditacím, mi poprvé poodkrylo tajemnou roušku mé minulosti, a já pochopila, že jsem to pouze já, kdo si stojí v cestě za vlastním štěstím, a že dokud nerozpustím bloky z minulosti, nic se nezmění.. Jako malá jsem zažila smrt maminky a přísné až autoritativní chování otce. Tohle trauma z dětství se zapsalo nesmazatelnou tuší kdesi v mém podvědomí, a následně ovlivnilo celý můj život i všechna má rozhodnutí. Jak moc, jsem ale sama až do momentu, než jsem se s tím rozhodla něco udělat, opravdu netušila. Právě při těchto rodinných konstelacích jsem poprvé poznala Lenku, a musím říct, že jsem k ní ihned pocítila pouto důvěry a intuitivně ji obsadila do role své maminky. Díky laskavosti a trpělivosti Zuzky, Ládi, Lenky a dalších pár účastníků jsem si postavení své první konstelace do hloubky prožila. Hodně jsem tehdá brečela, bylo to bolestné, ale zároveň hrozně úlevné, a já cítila, že se kdesi uvnitř ve mně něco zásadního pohnulo, a že odteď se věci začnou měnit. A bylo tomu tak.. Pár dní po prvních rodinných konstelacích jsem znovu získala odvahu dotknout se svých snů a učinila jsem několik zásadních rozhodnutí ve svém životě, mimo jiné znovu pokračovat ve studiu. Dny a týdny plynuly, a já cítila, jak se uvnitř mě cosi mění, probouzí, raduje a volá po změně. Nad onen nešťastný partnerský vztah jsem se bez lítosti dokázala povznést a ukončit ho. Plná energie a nových plánů jsem se po několika měsících rozhodla zkusit kineziologii, tentokrát už přímo u Lenky. Je zajímavé, jak pár setkání člověku může změnit život, a to doslova..S pomocí vhodně a trefně formulovaných otázek jsme se s Lenkou postupně dostaly k jádru věci, a já opět cítila, jak se uvnitř mě cosi jemnohmotného mění a transformuje.. Ze setkání jsem odcházela se zvláštní lehkostí, a dle Lenky jsem během dalších 2-3 týdnů měla očekávat „vyplavení“ negativních emocí. To, co jsem ale poté zažila, předčilo mé nejdivočejší představy. Jako by se doslova odzátkovala přetlakovaná láhev, tak i já jsem najednou pocítila obrovskou potřebu ze sebe dostat všechny doposud uzavřené negativní emoce, a to nadobro – lítost, hněv, vztek, melancholie, nostalgie, všechny křivdy a útrapy z dětství.. prolévala jsem tehdy po večerech doma hektolitry slz u písniček od Michala Davida nebo svých oblíbených filmových soundtracků.. Jak očistné toto bylo pro můj další život, se ukázalo záhy. Osvobozená od hlavních bloků z minulosti jsem během několika dalších týdnů prožila doslova euforii při objevování sebe sama, čtení duševních knih a cestování na dosud neznámá místa. Se sklonkem léta jsem zavítala na další rodinné konstelace, tentokrát v místě dění u Lenky. Zajímaví lidé, zajímavá témata, vzájemná souhra energií doposud neznámých lidí, a vyvrcholení emocí tam, kde je to potřeba, to vše vedlo k dalšímu očištění a dotknutí se vnitřního já. Jak to ta Lenka jenom dělá, že si ze sezení člověk odnese vždy to, co právě potřebuje nejvíc? Následovalo ještě pár kineziologických sezení s Lenkou, které se nesly v podobném duchu.. Jako by se postupně skládaly kostičky puzzle, vše do sebe zapadá a dává to smysl. Rok s rokem se sešel, a místo pochybujícího se uzlíčku nervů s tendencí zabředávát do nešťastných vztahů, je tu mladá rozhodná žena, která co ví, co chce, a za tím si i jde. Děkuji Ti, Lenko!

PS: A jen tak mimochodem, ten správný a „dostupný“ chlap, se mezitím objevil zcela sám přirozeně!

Rodinné konstelace – ohlas

Dobrý den Lenko, Chci moc poděkovat za sobotu. Od ní se naší rodině žije šťastněji – s manželem se nehádáme, malá lépe spinká, jí a kaká:), já vše beru s úsměvem a nehroutím se, když není vše jak jsem chtěla dřív – ten pocit; že všechno musím sama, je pryč. Najedou je větší harmonie doma a i muž dělá věci z vlastní iniciativy nebo už to není pro něj problém udělat něco oč ho požádám. Na svou maminku teď pohlížím jako na silnou ženu, která se dokáže o sebe postarat.

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Moje první zkušenost s konstelacemi

O konstelacích jsem poprvé něco zaslechla asi před rokem, ale nechtěla jsem to zkusit. Nelákala mě představa, že cizí lidé budou vědět o mých problémech a že si vyberu někoho, kdo bude „hrát“ mě a mé blízké.

Vzala jsem si muže, který má děti z prvního manželství a máme spolu jedno dítě.  Změnil se mi život takřka ze dne na den. „Vyfasovala“ jsem velkou rodinu. Zamilovanost se začala vytrácet a my byli vystaveni realitě a problémům spojených s dětmi. Některé z nich mi to „dávaly sežrat“.  Začali jsme se s manželem odcizovat. Můj syn byl stále nemocný a já měla pocit, že už nemůžu dál. Byla jsem rozhodnutá, že to vzdám, že od manžela odejdu. Rozhodla jsem se, že zkusím konstelace, že už nemám co ztratit. Při této myšlence mě bodlo u srdce, protože mě nikdy nenapadlo, že to může dojít tak daleko. Vždyť jsme se tolik milovali.

Ten den jsem byla hodně nervózní. Ale zároveň jsem byla zvědavá a plná očekávání. Vše probíhalo tak normálně a přirozeně. Mé obavy se rozplynuly s první konstelací. Cítila jsem, že jsem na správném místě, že tam mám být. Trošku jsem měla strach z toho, že si mě někdo vybere do nějaké pozice svého příbuzného. Co když nic neucítím? Co když nemám tyhle schopnosti?  Bála jsem se, že to nebudu umět. Bylo to zbytečné. Šlo to samo. Byla jsem v různých rolích a cítila vše tak přirozeně. Byla cítit krásná energie a hlavně Lenka Hajníková to perfektně vedla.  Patří ji za to velký dík. Myslím si, že to nejde ani popsat slovy, že by i spisovatel nenašel ty správná slova, jakými by to chtěl popsat. Je to opravdu nádherná zkušenost a neuvěřitelná.  Byl to pro mě úžasný a intenzívní zážitek a hodně mě to v životě posunulo. Vlastně nás…. Nerozvádíme se, pokračujeme dál. J Opět slyším, jak mě manžel volá, že chce pusu nebo mě jen tak obejme a cítím z něj opět lásku. I já jsem se změnila, ale ani nevím jak. Nechávám vše plynout. Změny se dějí tak automaticky a nenásilně.  I ty děti, se kterými jsem měla problém, se najednou začínají chovat jinak. Přijali mě. Možná vám to přijde jako americký happy end.  Věřte mi, že nepatřím mezi romantické snílky, ale tohle se mi opravdu stalo. Tohle je má zkušenost. Nejsem ještě u konce. Samozřejmě, že problémy stále jsou a budou, ale už je to jiné. Doma vládne pohoda a harmonie. Pokud někdo čte tyto řádky a řeší v životě nějaký problém a neví si rady, zkuste to. Určitě neprohloupíte.  V životě se někdy dějí věci, aniž bychom je chápali. Něco můžeme změnit sami, ale na něco jsme „krátcí“.

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Jaká byla rodinná konstelace?

Rozhodla jsem se zúčastnit rodinných konstelací, protože jsem měla pocit, že nemám láskyplný vztah se svou devítiletou dcerkou. Ačkoliv jsem dříve o rodinných konstelacích četla, skutečný zážitek byl pro mne nad očekávání hluboký a zjištění, které vyšlo z postavené konstelace velmi překvapující.

Je to teprve pár dní, co jsem konstalace absolvovala, takže zatím nemohu popsat nějaké určité změny v mém životě, ale pocitově mi je teď hezky a příjemně. Rozhodně takový zážitek doporučuji.

Helena

Proč chodím na rodinné konstelace? Co mi to dává?

Pro získání určité vyrovnanosti. Pro pochopení životních situací, které se kolem dějí. Pro komentáře a životní příběhy a příklady, které k tomu Lenka dodává, z kterých se lze poučit. Pro získání nadhledu v běžném životě.

Zlepšily se mi vztahy s lidmi a v rodině!!! Ve společnosti!
Roman

Pochopení sebe sama, zkvalitnění vlastního života. Zážitek v procítění energií.
Kristina

Seberte odvahu a přijďte! Je to úžasný pocit lehkosti, který máte po konstelaci.
Romana

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Zvědavost

Zvědavost mě přivedla na rodinné konstelace. Chtěla jsem vědět, jaké to skutečně je, co se to při nich děje, protože z vyprávění účastníků jsem nebyla schopná si to představit, pochopit to. Navíc i já jsem chtěla vyřešit některé věci ve svém životě, které mě trápily nebo zatěžovaly.

A byla jsem ohromená, jinak se to nedá říct. Ohromená pocity a prožitky v rolích, ve kterých jsem nejprve stála v konstelacích ostatních. Jak jsem později pochopila, i každá role v cizí konstelaci se nějak dotýká toho, kdo ji hraje.

Pak jsem také měla možnost nahlédnout do vztahů ve své rodině, pozorovat i sebe sama, když si konstelaci stavěla sestra. Vidět při tom, že lidé v rolích mluví a pohybují se stejně jako ti, které hrají.
Tohle všechno vás přesvědčí, že se děje něco mimořádného. A také jak úlevné je nechat emoce, aby vyřešily to, na co rozum a řeči nestačí.

Svoji konstelaci jsem si stavěla třikrát a budu v tom ještě pokračovat. Věci se potom prostě mění k lepšímu.

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Jana

Rodinné konstelace mě přiblížily k otci

Rodinné konstelace mě přiblížily k otci. Byl na mě vždycky přísný, choval se autoritativně, projevoval mi málo náklonnosti a citů. Až když jsem navštívila rodinné konstelace a postavila si svoji konstelaci, zlepšil se můj vztah s otcem. Pochopila jsem, proč se tak chová a pomohlo mi to odpustit mu, být s ním a komunikovat i v těžkých chvílích.

Valerie K.

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Jak mi rodinná konstelace pomohla k zlepšení vztahu s mým otcem

Na konstelaci Lenky Hajníkové jsem se dostal více méně jako slepý k houslím, ale to co mi tato zkušenost následně přinesla mě naprosto dostalo.

Po ukončení konstelace jsem se cítil jako znovuzrozený a cítil jsem jak se mi naplňuje pocit celistvosti a pevných kořenů. Po odstranění bloků jsem vyrazil na cestu která trvala rok a změnila mi život a můj vztah s otcem.

Dříve jsem se svým otcem dokázal vydržet v debatě asi 10 minut a pak už nebylo o čem povídat. Prostě prázdno. To že se můj vztah začal zlepšovat jsem si uvědomil když jsem ukončoval hovor s mým otcem na skype po 2 hodinách. Toto se stalo poměrně pravidlem. Neustále se tak dozvídám mnoho věcí o něm, což mi pomáhá si dosadit další dílky skládanky v mém životě.

Proto bych vřele doporučil každému tuto možnost pro zlepšení vztahů a také se tímto posunout blíže k vnitřnímu klidu.

Adam, 20 let

Více informací o rodinných konstelacích najdete zde
Rodinné konstelace