Kinezilogie – vaše příběhy

reiki
Zajímají Vás příběhy, zážitky a zkušenosti s terapiemi v Laya centru? Jsou pro vás právě zde. Chcete se podělit o své vlastní? Posílejte je na adresu HajnikovaLenka@seznam.cz

Co vše se může skrývat za zdravotním problémem?

Ahoj Leni,
ráda bych poděkovala za opravdu účinnou “ čistírnu“ svého JÁ.
Do problémů jsem se dostávala postupně, tak jak mi tělo posílalo SMS a já na ně nereagovala, neb jsem neznala hloubku těch zpráv.
Po návštěvě psychologa, jsem pochopila , že si musím pomoci sama a že vůbec není nic ztraceno. Pochopila jsem , že příčinou mých letitých bolestí jsou nezpracované strachy a “ ústrky“, které člověk za život nasbíral. Často k tomu svým chováním přispěla i moje matka.
Od psycholožky jsem dostala radu, abych vazby s matkou utnula, zastavila ten tok, který mi přinášel do života nepochopení , smutek, výčitky , ale i vztek.
To se stalo,zpočátku úleva, ale asi po půl roce se začaly dít věci…moje zdravá, pohodová dcera začala mít zvláštní potíže…chvění srdce, vysoký tlak, večerní úzkosti,
vnouček měnil projevy, už to nebylo veselé, bezstarostné dítě, objevila se u obou migréna.
To byla pro mě výzva a důvod hledat a pracovat se sebou jinak….a tak jsem se dostala na první kineziologii k Lence….
Byla to cesta do neznáma, ale pro své nejmilejší bych udělala cokoli!
Nyní uběhl nějaký čas, já mám v sobě uklizeno a dokonce se opět dokážu setkávat i se svou matkou!
Leni opravdu generální úklid, a je mi dobře…
Asi po 2 měsících se ulevilo i dceři a následně i vnukovi. Takže se ukázalo, jak jsou rodové linky a energie důležité a že mají v našich životech velký vliv…
A ten my můžeme prostřednictvím kineziologie a rodinných konstelací ovlivnit.

Chuť do života

Lenku Hajníkovou znám zhruba rok a půl. Za tento čas se můj život hodně zlepšil. Docházím k ní na kineziologii a občas také na rodinné konstelace. Navrátila se mi chuť do života a začala jsem si zase věřit. Vrátila jsem se na koncertní jeviště. Zase mohu hrát na klavír před lidmi a dělá mi to dobře. Také mi přišel do života muž, kterého ze srdce miluji a který je pro mě vhodným partnerem. Cítím v sobě velký potenciál, který se učím rozvíjet. Děkuji, Lenko!

Ahoj Leni, slíbila jsem ti, že se podělím i já se svou zkušeností s kineziologií.Tak tady je:

K Lence jsem se poprvé dostala zhruba před půl rokem – v době, kdy jsem si začala uvědomovat, že klasická medicína není všemocná a někdy je potřeba hledat pomoc jinde. Měla jsem za sebou opakované ataky bezdůvodných silných úzkostných stavů, které mě dokázaly paralyzovat i fyzicky.   Ztrácela jsem radost ze života i motivaci k čemukoli. Lékařka mi nasadila antidepresiva, která potlačila mou citlivost abych byla schopná žít dál (utlumená, takzvaně na autopillota).
Takže jsem byla naoko šťastná matka dvou krásných dcer a manželka hodného muže, které nic nechybí. Ve skutečnosti jsem se točila v bludném kruhu. Uvnitř jsem plakala a byla plná bolesti. Byla jsem stále bezdůvodně napjatá a vystrašená. Často se mi blokovala krční páteř a docházela jsem na rehabilitace, které pomohly vždy jen na chvilku.  Rehabilitační mi vypravovala o kineziologii a to mne zaujalo. K Lence jsem se objednala a čekala, jestli se začnou dít zázraky a nejlépe na počkání. Tak to ale nefunguje.
Lenka mi hned na začátku vysvětlila, že si musím pomoci sama. Ona mi ukáže cestu a pomůže mi odstranit podvědomé bloky a získat zpět svou sílu – pomoc musím hledat jen a jen u sebe. A nebude to snadné. Tento přístup se mi líbil.
Díky Lence si začínám uvědomovat spoustu věcí, že jsem byla naučená se obětovat ostatním a sebe odsunout na poslední místo. Odkrýváme postupně stará zranění i podvědomé rodinné vzorce (o kterých jsem neměla ani tušení) a napravujeme je. Učím se říkat ne a respektovat sama sebe. Konečně jsem se po několika letech dokázala vybrečet a říct, co si opravdu myslím. Co chci já – bez ohledu na to, jestli mě lidé okolo odsoudí. Uvědomit si, co skutečně cítím a co mě zraňuje. Přiznala jsem si, že nemám od mužů ve svém životě oporu po které tolik toužím. Že na mně přece záleží.
Lidé v mém okolí mi říkají dost často, že vidí velkou změnu. Vypadám prý šťastnější, vyrovnanější, méně zakřiknutá. Manžel je ke mně mnohem pozornější, vstřícnější a i děti jsou spokojenější.
Přestože mám před sebou ještě spoustu práce,  už teď mám lepší život a jsem Lence velmi vděčná za pomoc empatii a vedení. Za dobré rady, které mi dává. I když mi mnohdy nedávají smysl, tak zázračně fungují.
Leni děkuji, mám tě ráda a těším se na další spolupráci
   Lenka

Ahoj Leni, moc ráda bych přispěla mojí zkušeností s kineziologii a konstelacemi. Přišla jsem k Tobě s velkými úzkostmi. Jakákoliv myšlenka na budoucnost mě děsila… Ale po ,,terapii“ jsem cítila klid, sílu a najednou jsem viděla cestu. Moc mi pomohly Bachovy kapky. Nejdřív jsem dostala opravdu velkou rýmu, jak to šlo vše ven a tělo si potřebovalo vyloučit ty staré emoce, které jsem celý život popírala, ale potom se dostavila obrovská úleva jak pro tělo, tak i pro duši. Cítím klid, sílu a najednou dokážu brát ty věci a situace víc v klidu a z nadhledu. Vrátila se sebehodnota.

Konstelace v Tvém centru byly pro mě nové, ale neskutečné. Pochopila jsem vztah s rodiči, dostavilo se obrovské uvědomění a pokora.
Vidím vše jinýma očima. Opravdu z celého srdce Ti děkuji tuto možnost Tě poznat a ,,dovolit si“ si nechat pomoct.
Těším se na příště :-)
Hanka

PODĚKOVÁNÍ

Milá Lenko,
jak jsem si před časem slíbila, konečně jsem usedla k sepsání mého příběhu;
K Lence do LAYA centra mě to poprvé zaválo před 7 lety, v období, kdy jsem byla ve vztahu, který se nacházel v mrtvém bodě. S pomocí homeopatie šly ven emoce, které zůstávaly uvnitř a hledala jsem cesty ke spokojenému životu v rovnováze namísto v utrpení a v pozici oběti. Nechtěla jsem setrvávat v nefunkčním vztahu potřebovala jsem se vyrovnat s událostmi, které měly být odpuštěny a puštěny, abych mohla jít dál a nevracet se k minulosti. Proto jsem chtěla zkusit kineziologii s Lenkou. Nebylo to ale jen o vymazání nepěkných vzpomínek, šly jsme dál, za aktuální vztah. Došlo mi, že je nějaký důvod, proč si hledám partnera, kterého chci vlastně vyléčit z jeho potíží, pomáhat mu dostat se z jeho utrpení. Došlo mi, že jsem si hledala vztahy, které byly předurčené k mému utrpení, ne k rozvoji a že zoufale hledám někoho, kdo by mi dal pocit, že mě má někdo rád. S Lenkou jsme při terapii odblokovaly příčiny toho: věci, které mě v minulosti srážely a jejichž důsledkem byl nedostatek sebelásky. Vedlo to ale navíc k tomu, že jsem pochopila vztahy a vzorce v rámci mé rodiny. Podařilo se nám odkrýt pocity a emoce, mohla jsem si tak uvědomit, že některé věci dělám přesně podle mých předků a s těmi vzorci jsem se mohla rozloučit, s pokorou, úctou a přijetím, abych mohla žít život vlastní, podle mých představ a třeba s partnerem, s kterým bych byla v souladu, harmonii, porozumnění.
Svou zkušenost, pochopení rodinných vzorců jsem mohla předávat dál, nejen v rámci rodiny, aby i další moji milí blízcí mohli žít svůj život spokojeně jako tvůrci, ne oběti. Je ale jasné, že každý potřebuje svůj impuls v ten správný čas. A pak taky nástroje, které změny dokážou zakódovat do podvědomí, abychom se nevrátili ke starým nešvarům. A já jsem vděčná, že jsem tenkrát Lence zavolala, že jsem přestala přešlapovat na stejném místě a s kineziologií se daly věci do pohybu. Jsem vděčná, že jsem několik let poté šla i do rodinných konstelací, abych posílila můj vztah s mamkou. To nám pomohlo odkrýt spoustu rodinných tajemství a mamce na sklonku života přineslo pochopení své životní role. Věřím, že se jí tím podařilo odpoutat od „předurčeného“ utrpení.
Srdečně zdravím, K.

NĚKDY STAČÍ JEN NAJÍT CESTU JAK NA TO:

V okamžiku poznání přesahu bytí jsem vyhledala Lenku jako kinezioložku a zároveň následovaly rodinné konstelace. Díky těmto terapiím jsem poznala, že se nemusím pasovat do role oběti nebo se přikrývat kabátem strachu…..že vše, co se nám děje je z jistého důvodu, ale my máme tu možnost s tím pracovat. Je velmi těžké se vymanit z rodinných vzorců (o kterých ani mnohdy nevíme), ale díky těmto technikám a velmi intuitivní a empatické Lence – lektorce to krůček po krůčku jde, i když my ženy si myslíme, že kvůli dětem, rodině a blízkým musíme zůstat stát na místě.

Nejen, že se při těchto terapiích otevírá Pandořina skříňka, ale mé tělo je úžasný a neskutečný barometr. Každým „ čistěním“ vyplulo něco na povrch.

Pochopila jsem, že když si pro sebe vyhradím čas a prostor (což bezesporu tyto terapie jsou) umožní mě to vzpamatovat se ze životních výzev, promyslet si cestu, která je přede mnou, posílit se a připravit na další fázi života….a toto činím s vědomím, že pomáhám i budoucím generacím mého rodu.

Se srdečnou vděčností děkuji za setkání s Lenkou. Luci

CHCI SE PODĚLIT

O Lence Hajníkové jsem se poprvé dozvěděla od jiné maminky v čekárně dětské psychiatrie, kam docházím se synem (10 let) pro poruchu pozornosti s nízkou frustrační tolerancí a vysokou impulzivitou. Syn  má neskutečné záchvaty vzteku, ve škole odmítá pracovat, je to jakoby měl v sobě zabudovanou časovanou bombu, kterou odpálí pro nás ostatní nepatrý podnět. Po odpalu se vytvoří překážka, kterou nemá energii ani sílu ani snahu překročit. To pak nafoukne tváře a nic nedělá, nebo se vzteká. Obojí mu následně narušuje i kamarádké vztahy s vrstevníky, kteří pak rádi reagují posměchem, nadávkami,…

Nevím, proč mi trvalo rok, než jsem sebrala odvahu Lence napsat..

Nyní je to už rok, co jsem u Lenky na rodinných konstelacích byla poprvé. Tenkrát jsem měla pocit, že jsem se ocitla na špatném místě, že konstelace nejsou nic pro mě. Měla jsem pocit, že necítím vůbec, ale vůbec nic. Jen prázdno. Byla jsem rozhodnuta, že víckrát už nepůjdu, že zkusím jinou cestu. Byla jsem tedy u Lenky na kineziologii. Tam mi Lenka vysvětlila, že jsem hrozně uzavřená, všechny pocity nejen já, ale už generace přede mnou, držíme pod pokličkou a je třeba je uvolnit. A tak jsem navzdory knihám doporučujícím být klidným rodičem, kterého  nic nerozhází, začala být vzteklou mámou, která si pořádně zanadává a vztek vytříská na polštáři…

Něco se začalo uvolňovat a já se rozhodla zkusit konstelace podruhé. Tentokrát to byla jízda. Již od začátku se mnou emoce cloumaly a tak to vlastně šlo celou sobotu. Až nyní mi dochází, že jsem stála vždy v roli někoho, kdo potřeboval ze sebe dostat vztek.

Po roce kineziologií a konstelací, i když vždy řeším syna, úžasné změny pozoruji i u sebe. Najednou jsem si uvědomila, že už nejsem takové vyplašené dítě, které potřebuje od okolí ujištění, že jedná správně, které se prosí o svolení něco nahlas říct. Přistihla jsem se při tom, že ze mě vypadne můj vlastní názor bez ohledu na to, jestli mě za to okolí pochválí či ne. Konečně mám pocit, ve čtyřiceti letech, že jsem dospělá!!!!

Co se týče syna, zaznamenala jsem několik obrovských úspěchů, které ho jistě posunou kupředu. Ještě donedávna za jeho chování, problémy s vrstevníky či s učením mohli všichni okolo.. Protože všichni jsou blbí, provokují ho, učení je těžké,……… Ale nedávno se to začalo měnit. Najednou od syna slyším.. „Já nevím, proč to dělám. To ten mozek, on mě neposlouchá. Já to takhle nechci.. Proč se tohle děje zrovna mě?“ Zároveň začal chápat, že hranice určují rodiče a dokáže je respektovat a přijmout i nějaký ten trest či zákaz s menší četností záchvatů vzteku. K lepšímu se mění i synova nezkrotitelná chuť k jídlu. Ač byly Vánoce, objevily se dny, kdy si vůbec nevzpomněl na sladké. Stává se i to, že nedojí, co má na talíři, protože konečně dokáže poznat, že má dost. HURÁÁÁÁ!!! Naopak, sní (s protesty) všechnu naservírovanou zeleninu. Výrazně se zlepšilo jeho spaní – spí celou noc bez nočních můr.

Leni, moc děkuju za sebe i za syna a těším se na další kineziologie a konstelace:-)

Hanka

 

 

 

 

MÁ ZKUŠENOST

Do Lenčina prostoru jsem nejdřív vstoupila jako účastník reiki kurzu vedeného někým jiným. Všimla jsem si příjemného místa a letáčků, které nabízely různé, pro mě zatím nesrozumitelné, metody, jak pomoci s různými bolestmi a trápeními. Po dlouhé době jsem ji osobně poznala na rodinných konstelacích vedených někým jiným. A pak se to konečně stalo. Navštívila jsem ji jako terapeutku. Neuměla jsem si představit, v čem terapie bude spočívat, i když jsem jako učitelka navštívila kdysi semináře o tom, jak může kineziologie pomáhat dětem s výukovými potížemi.

Mým prvním vážným problémem byla ztráta soukromí a klidu způsobená jedním zájmovým sdružením v naší vsi a tehdejším vedením naší obce vůbec. Dalším problémem byla bolest nohou. Žasnu stále nad tím, co se při terapii odkrývá, co vše může být příčinou. Chybná přání, opakování stereotypů chování a myšlení po předcích, alespoň v mém případě. A jsem vděčná. Za Lenčin citlivý přístup, za příjemnou atmosféru, za hledání a za nacházení. Chodím k ní pravidelně a budu v tom pokračovat. Odcházím od ní vždy lehčí a spokojenější.J

MŮJ PŘÍBĚH

V lednu mi bude 24 let. Cítím se zdravě a šťastně. Vždy tomu tak ale nebylo. Před 3,5 lety mi bylo 20 let, kdy jsem poprvé navštívila Lenku při kineziologii. Byla jsem výkonnostní sportovec, s vysokými nároky na sebe ve sportu i v učení. Během prvního roku na VŠ jsem se fyzicky i psychicky zhroutila. Zhoršily se mi vztahy s okolím a nevěděla jsem, co se sebou a se svým životem, kterého jsem si přestala vážit. Po pobytu na psychiatrii jsem si uvědomila, že nejsem psychicky nemocná a že psychiatři a antidepresiva mi nedokážou dlouhodobě pomoci s mojí vnitřní nespokojeností a zmatkem.
Z počátku jsem kineziologii a rodinným konstelacím příliš nevěřila. Zlepšení se dostavuje postupně, nikoliv najednou. Důležité je také to, že kineziologie nevyřeší „problémy“ za vás. Díky ní se ale dokážete propojit více sami se sebou. Nyní mohu říci, že to byl jeden z největších životních darů, které mě potkaly. A jsem ráda, že kineziologie zvítězila nakonec nad pomocí lékařů a psychologů.
Zklidnila jsem se. Pociťuji větší uvolněnost a radost. Mám se více ráda. Vážím si více sebe a svého těla. Pociťuji větší lásku a respekt k rodičům. Rozumím více sama sobě (bolestem těla, emocím) a už téměř nechodím k lékaři. Nechávám věcem více jejich přirozený průběh. Přebrala jsem za sebe a své konání větší zodpovědnost. Nalézám štěstí a radost v úplně obyčejných věcech (slunce, jídlo, úsměv, objetí). Porozuměla jsem propojení tělo-mysl-duše a učím se žít v harmonii. Objevuji zcela nový rozměr života a skvělé aktivity, které bych dříve nepovažovala za důležité (jóga, vědomé jedení, meditace).
Kineziologie mi nejprve pomohla postavit se na vlastní nohy, odpustit si a zbavit se mnoha psychosomatických problémů. Teď už kineziologii vnímám jako možnost osobního rozvoje. Rodinné konstelace, ke kterým jsem nalezla cestu až v posledním roce, mi navíc dávají možnost pomoci i ostatním členům rodiny.
Děkuji Lence za to, že je tak radostná a láskyplná. A pomáhá svým klientům žít více srdcem než-li hlavou.

MOŽNOSTI ESENCÍ

Dobrý den, paní Hájníková,

jak jsem slíbila, tak činím:-) Před  14 dny v pátek jsem si byla u Vás pro bachovy kapky a opět na mě zapůsobily velmi rychle a velmi pozitivně. Již nemám absolutně problémy se spánkem, nebudím se v noci, spím tvrdě až do rána, že si ani nevšimnu, že ke mně do postele přišla v noci moje dcerka. Ten tlak uvnitř mě, možná stres a tlak z toho, co bude, taky zmizel. Z budoucnosti si nedělám obavy, věřím, že vše zvládnu. Celkově se cítím mnohem lépe vyladěná a jsem pozitivně naladěná.

Takže děkuji za to, kapky doberu za týden….a pak se zase ozvu, jak se budu cítit.

S vděčností v srdci se s Vámi podělím

S vděčností v srdci se s Vámi podělím o svůj příběh. Před pár lety jsme se s manželem rozhodli založit rodinu. Otěhotněla jsem vždy bez problémů, nikdy se mi však nepodařilo vytoužené miminko donosit. V průběhu dvou let jsem prodělala  tři zamlklá těhotenství, na přesnou příčinu se nikdy nepřišlo. Bylo to období plné beznaděje a smutku, lékaři si nevěděli rady, navrhovali mi umělé oplodnění s nejistým výsledkem a předepisovali spoustu léků a prášků, po kterých jsem kromě špatné nálady a alergické vyrážky nepocítila žádné zlepšení. Po pár měsících neustálých vyšetření a krčení ramen lékařů jsem se rozhodla pro jinou cestu. Odložila jsem pilulky, přestala jezdit do center asistované reprodukce, pročistila si tělo, začala cvičit jógu  a objednala se k Lence na kineziologii. Už po prvním odbloku jsem cítila změnu. Bylo mi najednou tak nějak dobře… Paradoxně jsem přestala řešit miminko, vlastně potraty jako takové jsme s Lenkou při sezení neřešily nikdy, ale… zjistila jsem, že v životě je vše propojené se vším a že problém s donošením děťátka má hluboké kořeny úplně jinde. Po několika sezeních a rodinných konstelacích jsem měla pocit, že jsem jiný člověk. Zmizela úzkost, zvládla jsem svůj strach, uvědomila si své kořeny, zlepšily se mi vztahy v rodině a já ráno vstávala s úsměvem. Co se týče miminka, výsledek se dostavil po necelém roce mého docházení do Laya centra. Otehotněla jsem po čtvrté, ale tentokrát jsem se cítila jinak, sebevědomě, v souznění s matkou přírodou a se svými předky. Těhotenství proběhlo naprosto přirozeně a bez koplikací. Jsou to dva měsíce, co se mi narodil synáček Tomásek. Teď vím,že všechny ty nezdary v minulosti byly součástí mé cesty k němu. A taky vím, že Lenka mi pomohla po této cestě jít s lehkostí a láskou.Dekuji!

Edita, 31 let

Máme se dobře, po odbloku u Tebe ze dne na den zánět v prsu zmizel, atb mám doma schované a nenačaté :-) Od té doby kojím bez problému, nic nebolí… jinak ten následující měsíc byl docela krušný, asi se ještě něco vyplavovalo (řešily jsme spolu vztek na muže, který jsem si nesla od babičky), Tomášek dost plakal, i v noci, nevěděli jsme,co mu je, nejvíc plakal u mě a když jsem s ním byla sama, opravdu jsem dost ten vztek pociťovala…Ale věděla jsem, že není můj, tak jsem ho vždycky v duchu odevzdávala babičce a postupně se to zlepšovalo. Teď je Tomášek mnohem lepší společníček, už se dost směje, víc spinká a skoro nepláče, konečně si to mateřství začínám užívat. Moc díky! E

ŠŤASTNÉ MAMINKY – Poděkování paní Lence Hajníkové

Ráda bych přispěla svým článkem, možná někomu pomůže najít naději.

Několik let jsem se léčila pro neplodnost bez příčiny. Oba s manželem jsme po reprodukční stránce  v pořádku. Navštěvovali jsme lékaře a zkoušeli jiné alternativy, ale vytoužené dítě se nedařilo počít. Naděje mi skoro vyhasla, když jsem pomocí asistované reprodukce dvakrát otěhotněla, ale v obou případech těhotenství skončilo v šestém týdnu revizí, plodům se nevyvíjela srdíčka.

Jsem šťastná, že jsem se o Lence dozvěděla od milých známých a zavolala, trochu jsem měla obavy, jak budu zvládat emoce, něco málo jsem tušila, jak to při rodinných konstelacích a kineziologii probíhá, musím se přiznat, že jsem se trochu bála, ale obavy byly zbytečné, Lenka mi vše vysvětlila na mé otázky dala odpověď. Lenky  přístup, empatie a její krásná energie mě naplnila nadějí.

Nejprve jsem se zúčastnila rodinných konstelací, během nich jsem si dodala odvahu a postavila jsem si i já svojí, Lenka našla rodinný blok, byl to silný zážitek. Moc mi pomohlo samotné sledování a účastnění se konstelací, vždy se v některých z nich našlo něco, co i mě se týká a to pomohlo dalšímu čištění.

Asi za měsíc jsem byla u Lenky na  kineziologii a tam se odkryly další bloky, které bylo potřeba vyčistit. Po odbloku jsem cítila úlevu a nový pocit, příval svěží energie. Ještě dvakrát jsem se zúčastnila rodinných konstelací, pochopila jsem, že není náhoda kdo se účastní a to mě naplnilo nadějí.

Za nějaký čas jsem podstoupila další pokus asistované reprodukce a jsem v pátém měsíci těhotenství. Věřím, že díky rodinným konstelacím kineziologii, dodání energie reiki pod vedením Lenky může moje miminko v bříšku růst a vyvíjet se. Lenka semnou pracuje i během těhotenství. Milá Leni, velký dík Tobě Tvé práci a Tvému Laya centru.

Vděčná klientka

ŠŤASTNÉ MAMINKY

Dobrý den všem,

chtěla bych se s vámi podělit o svoji zkušenost s kineziologií. Důvodem návštěvy bylo, že jsem nemohla otěhotnět. První dítě se nám podařilo velice rychle a po dvou letech jsme se rozhodli, že nastal správný čas pro početí druhého miminka. Ovšem nedařilo se.

Na internetu jsem našla několik bodů co pro otěhotnění udělat. Začala jsem cvičit cviky L. Mojžíšové, pít čaj kontryhel, pomocí čínské medicíny jsem zajistila zdravou střevní mikroflóru a celkovou regeneraci vnitřních orgánů a samozřejmě jsem si nastudovala vše o ovulaci a používala jsem pouze přírodní kosmetiku, jedla jsem zdravě, což bylo nákup zeleniny z českých trhů, vyloučení bílé mouky a cukru, apod., ale pořád se nedařilo.

Potom jsem na internetu našla větu: nemůžete otěhotnět? Vyřešte si vztah se svojí matkou! Věděla jsem, že i kdybych se přetrhla, mámě se nikdy nezavděčím. Svůj život si vybrala, spadla na úplné dno životního minima, alkohol a cigarety byli jejím hlavním denním režimem. Obecně byli rodiče velice problémový lidé, nepřátelský vůči okolí, zadlužený, … . jako dítě jsem nikdy nebyla na táboře, lyžáku, v tanečních, neuměla jsem plavat, socializovat se do společnosti aj.

Navštívila jsem Laya centrum a s paní Lenkou Hajníkovou jsem prošla prvním odblokem. Nikdy bych nevěřila, že to může mít takový účinek. (Dříve jsem navštívila dvě terapeutky, u kterých byl výsledek téměř neznatelný). Po dva dny mě bolela hlava, ale pak zhruba po dvou týdnech, jsem se z ničeho nic zhluboka nadechla a najednou jsem s úžasem zjistila, že mám čistou hlavu. Nebyla tam ta bezmoc, úzkost, vztek na rodiče jak nás zanedbávali, užírání se zkaženým dětstvím a totálníma trapasama na plese, na koupališti a horách když se vše učím ve 25letech. Najednou jsem cítila, jak mi vítr povlává s vlasy, slyšela jsem vrabčáky, jak pokřikují v křoví, sklonila jsem se ke kytičce, kterou si pamatuji z dětství, že jsme z ní dělali věneček. S úžasem jsem se rozhlídla kolem sebe a viděla svět jinak. Říkala jsem si, že to fakt není možný, ale bylo to tak.

A mělo to spousta jiných dalších výsledků, naprosto neuvěřitelných. Byly to změny v chování lidí, s kterýma jsem si nesedla, načerpání životní energie, vnitřní síla v sama sebe, ale největším zázrakem byly dvě čárky na těhotenským testu jen měsíc po terapii.

Doslova jsem litovala těch několika posledních let, které jsem tak zbytečně prožila v negativní energii, která mě doslova pohltila a děkovala jsem za to, že existují takový lidé jako je paní Lenka.

Ze srdce děkuji

Ps.:        Dalo by se toho psát hodně, každý máme svůj příběh a tak všem přeji, aby si dokázali sami sobě pomoci, protože to je to nejtěžší.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jsem podstoupila odblok a našla cestu k sobě samé

V poslední době se mi začaly intenzivněji připomínat šrámy z minulosti. Nezvladatelné emoce mě ovládaly zejména v období před menstruací, kdy jsem propadala do záchvatů vzteku a ničila vše okolo sebe. Nebála jsem se ničit ani sebe samotnou. Při těch stavech jsem měla pocit, že ve mně sedí malá holčička a chce se celá rozsápat. Věděla jsem, že to nejsem já, ale stejně jsem jí vždycky dala prostor, aby se projevila. Bylo mi strašně. Přestala jsem se smát a neměla jsem do ničeho chuť. Za svoje výkyvy nálad jsem se neměla vůbec ráda. Moje nová cesta začala tehdy – a vím, zní to úsměvně -, když jsem si rozbila lopatku na smetí o hlavu. Tuto událost mi dodnes připomíná Harry Potterovská jizva na čele.

Obrátila jsem se s prosbou o pomoc na Lenku, která mi s otevřeností a ochotou sobě vlastní doporučila odblok. Odblokovávaly jsme příčiny premenstruačního syndromu, napětí, podrážděnost a potřebu si ubližovat. Práce s Lenkou mě moc bavila a bavit bude asi vždy. Vím, že i kdyby Lenka měla tisíce starostí, tu hodinu a půl, kterou si u ní zaplatíte, bude věnovat jen a jen vám a jedinou prioritou pro ni budou vaše starosti a to, jak vám od nich ulehčit a pomoci vám. S kineziologií jsem do té doby žádné zkušenosti neměla, ale práce v rámci odbloku mi přišla snadná a její principy lehce pochopitelné. Lenka se na mě vždy napojila a snažila se zjistit, kde jsou příčiny mých problémů. Vůbec jsem se nedivila, když jsme hned zamířily k mému bývalému příteli a následně ke vztahu s tatínkem a k povaze mé maminky. Díky odbloku jsem si uvědomila a představila, že situace, o kterých jsme spolu mluvily, mohly vypadat i jinak a podle svého přání jsem si je spolu s příjemnými pocity pomyslně vyfotila, dala do barevného rámečku a Lenka mi je nahrála do podvědomí v oblasti třetího oka. Celou dobu jsem se při odbloku cítila v bezpečí a věděla jsem, že je o mě dobře postaráno. Bezprostředně po odbloku jsem hned cítila, jak se mi uvolnily svaly okolo srdce, které mi asi hodně chrání ten můj tlukoucí poklad. Dlouhodobý výsledek jsem měla pozorovat v nejbližších týdnech či měsících, až se mi staré věci tzv. vyplaví. Až do mě doteče nová energie, mám se cítit svobodná, nezávislá, čistá a hrdá, jak jsem si sama poručilaJ.

Asi po týdnu mi přišlo první velké vyplavování. Můj přítel, který má s kineziologií zkušenosti, poznal, že domnělé problémy, které řešíme, nemají žádnou spojitost s námi dvěma a poslal mě s vyplavováním domůJ. Hned ve vlaku a silněji druhý den ráno mi došlo, že moje pocity patří mému bývalému příteli. Brečela jsem, vztekala jsem, zkrátka dělala jsem vše, co jsem si tenkrát nedovolila. To je při vyplavování důležité. Nechat volný průběh tomu, co se vám právě děje. Naposled si ony situace prožijete a oni z vás navždy odtečou. Velmi ulevující zjištění. Tohle vyplavování bylo velmi silné a trvalo asi tři dny. Cítila jsem se stejně jako kdysi a díky tomu byla sama ze sebe poměrně zmatená a překvapená, ale Lenka mi byla velkou podporou. Posílala mi podporující SMSky a já jsem věděla, že na to nejsem sama. Pak následovaly další a další výplavy – spouštěly se většinou v kontaktu s někým blízkým. Musím se přiznat, že mi nebylo dobře a cítila jsem se hodně rozhozená asi dva měsíce. Na jednu stranu bylo hodně zajímavé to sledovat, na druhou stranu jsem byla hodně zoufalá, protože jsem často zapomínala na to, co a proč se se mnou děje. Nechápala jsem, kam zmizela ta bezstarostná holka, co se dříve tolik smála. Dnes už vím, že jsem si naposled musela prožít vše, co jsem si v sobě pěkně zavřela a myslela si, že to mám vyřešené. Uffff – měla jsem toho v sobě tolik!!!

Teď po dvou a půl měsících po odbloku můžu říci, že mi věci začínají do sebe zapadat! A jsem za to nesmírně vděčná! Díky odbloku jsem vyřešila odcizení s mým bývalým přítelem, na kterém mi velmi záleží. Zbavila jsem se vzteku na něj i na sebe sama a dnes se s ním normálně, bez emocí, utrpení a výčitek bavím, což je pro mě moc důležité. Můj tatínek, se kterým jsem měla vždy chladný vztah mi poprvé v životě řekl, že mě má rád a občas mi dá pusu na tvář, když se se mnou loučí. Při odbloku jsem si představovala, jak spolu sedíme u jednoho stolu a taťka mi vaří jídlo a za necelý měsíc se tak opravdu staloJ. Mám teď k němu daleko blíž a vidím ho úplně jinak. Nechápu, jak jsem se na něj kdysi mohla dívat tak negativně a jsem ráda, že díky Lence s ním můžu začít budovat nový vztah. Čeká mě ještě práce na vztahu s mamkou, ale nevidím jediný důvod, proč bych i s ní nemohla mít hezký vztah. Díky odbloku jsem hodně posílila vztah i sama se sebou. Mám se ráda určitě o něco víc, myslím, že už se nenechám tolik ovlivňovat. Nejsem tolik nezvladatelně náladová, protože už se ve mně neozývají tyhle staré bolístky. Na druhou stranu jsem své změny nálad začala vnímat jako součást své personality a už se za to netrestám. Vím, kdo jsem a moje proměnlivost nálad ke mně (možná prozatím) patří. Věřím tomu, že všechno je tak, jak má být, a že se nemusím trestat za to, kdo jsem.

Odblok mi určitě moc pomohl a jsem za něj moc vděčná. Uvědomila jsem si, kolik jsem si toho v sobě nosila a jsem ráda, že jsem to s Lenčinou pomocí mohla nechat odplavit. Upřímně musím říct, že dva měsíce po odbloku pro mě nebyly úplně jednoduché, ale bylo to právě způsobené tím, jaká témata jsme s Lenkou otevřely. Za pomoc při hledání sebe samotné jí upřímně děkuji a doporučuju každému, kdo má odvahu na sobě pracovat, Lenku kontaktovat. Odblok není pilulka, která vás zázračně zbaví všech starostí. Odblok je cestou k vám samým. Věřte mi, že až si nějaká témata s pomocí Lenky vyřešíte, budete se cítit o něco silnější a budete moc hrdí na sebe a na to, co jste zvládli. Přeju vám všem hodně štěstí a Lence hodně sil! Díky.

Jak mi pomáhá kineziologie

Postupně mi pomáhá „odlupovat hnusy“, co jsem si do sebe v průběhu života nastřádala a umožňuje žít volněji, radostněji, lépe 🙂

Kata

V čem mi pomohla kineziologie u Lenky?

Od malička jsem trpěla na rýmy a záněty středouší. V dětství jsem několikrát absolvovala píchání uší. To nejspíš zapříčinilo mé problémy v dospívání, kdy jsem po každé rýmě (přibližně tak 4 – 5x do roka) měla zalehlé uši. Většinou to trvalo tak 14 dní až 3 týdny, než mi jedno nebo druhé ucho odlehlo. Bylo to velmi nepříjemné, pořádně jsem neslyšela, nemohla jsem se potápět, skákat do vody. Když mi natekla voda do ucha, bolelo to; trpěla jsem v letadle. Po dlouhých letech jsem se rozhodla jít znovu na ušní, ačkoliv jsem měla hrozný strach. Bolela mne už jen prohlídka uší, načež jsem myslela, že následné propláchnutí teplou vodou snad nepřečkám. 🙁  

Po tomto hrozném zážitku jsem navšítivila Lenku. Společně jsme našly prapůvod mých obtíží v dětství, trochu jsem si poplakala 🙂 a od té doby mne uši nebolí a ani jedinkrát jsem neměla zalehlé ani jedno ucho. Je to už něco přes pět let. A moc za to děkuji.

Helena

Kineziologie – Alergie

alergieJako holka jsem milovala kočky. Již od útlého dětství byly mými chlupatými mazlíčky, kteří mohli i pod mou peřinu, když se maminka nedívala. Nikdy mě ani nenapadlo, že by to mohlo být někdy jinak, a ejhle, kolem puberty alergie! Všechny nepříjemné projevy alergie, které se stupňovaly až natolik, že jsem opuchla, teklo mi z očí i z nosu již při pouhém pobytu v místnosti, kde předtím kočka jen prošla. Kvůli alergii se moji chlupatí mazlíčci stali denní a noční můrou, protože přespat u kamarádky, která měla kočku, již nepřicházelo v úvahu. Naštěstí jsem se dostala na kineziologii! Přesným a rychlým postupem – pomocí testování přes mé ruce ze svalového napětí, které má možnost poskytnout informace uložené v podvědomí (jak říkala terapeutka), vyšla najevo příčina!

Jako dítě jsem měla vždy určit, která koťata si naše kočka nechá. Vybírala jsem ta nejroztomilejší a měla jsem z toho radost. Druhou stranou mince však bylo, že nevyvolení měli smutný osud, což mi jako dítěti vůbec nedocházelo! Až jednoho dne se to provalilo. Našla jsem „nevybraná“ koťata utopená! Myslela jsem si, že na tu bolest nikdy nezapomenu, ale čas je milostivý a bolestný zážitek byl překryt jinými, radostnějšími situacemi.

Bohužel dle slov terapeutky, nemůžeme nic zapomenout, všechny zážitky jsou jen vytěsněny z našeho vědomí do našeho podvědomí a tam skrytě pracují. Podle alternativních vědomostí: Alergie = na koho jste nazlobení. Rýma a otoky = vnitřní pláč a žal. Všechny psychické podněty byly tady a s nimi stále rok od roku se zhoršující alergie! Díky kineziologii a jejím možnostem pracovat s informacemi v podvědomí byl tento nepříjemný, pro mne již „zapomenutý“, moment znovu objeven a v mém podvědomí nahrazen pozitivním zážitkem, což ovlivnilo celý proces a příčina alergie byla odstraněna. Je jasné, že lidí s alergiemi na různé druhy zvířat je hodně a každý má své vlastní příčiny, proč u něj alergie vznikla. Proto je individuální přístup, který kineziologie umožňuje, nutný!

Musím se s vámi ještě podělit o radost, že právě při tomto sdílení prožívám blažený pocit, protože se mi o nohy otírá kočka, a já ji hladím! A ona přede.

Kineziologie mi vrátila sebevědomí

Jako malá holka jsem často slýchávala posměšky kluků, že jsem ošklivá, a protože jsem byla přecitlivělá, většinou jsem se rozbrečela. To se jim ovšem velmi líbilo a začali mě více šikanovat, až jsem musela přejít na jinou ZŠ. Nejspíš tehdy jsem ztratila své sebevědomí. Cítila jsem se ošklivá a k ničemu, a to celých dalších 15 let. Ve vztahu s muži jsem nebyla nikdy dlouho šťastná, přitahovala jsem k sobě typy mužů, jako jsem byla já – méněcenné a zakomplexované. Rozhodla jsem se navštívit p. Hajníkovou, která mi během několika sezení dokázala odbourat bloky, které jsem si tolik roků pěkně v sobě schovávala. Díky ní jsem si sama sebe začala vážit, naučila jsem se říkat NE (když mě ostatní jen využívali) a cítit se jistě ve svém jednání. Našla jsem si i muže, kterého jsem si celé roky tak přála.

Kineziologie vyléčila mé srdce

Jako malá holka jsem velmi ráda sportovala. Úspěšně jsem složila zkoušky na sportovní školu a už jen stačilo projít obvyklým lékařským vyšetřením. Jenže mi kardiolog zjistil vrozenou srdeční vadu s nedomykavostí chlopně, se šelestem a rozšířenými cévami. Od té doby mi byl úplně zakázán jakýkoli sport a fyzicky namáhavá činnost. Několikrát ročně jsem chodila na pravidelné prohlídky a ve 24 letech jsem začala pociťovat slabost a bolest na srdci. Doktoři mi doporučili braní nesčetného množství prášků a nebo operaci. Vybrala jsem si 3. cestu, alternativní. Navštívila jsem p. Hajníkovou a po několika sezeních se mi nesmírně ulevovalo na srdci, padaly ze mě strachy, napětí a já začala opět normálně žít. Porodila jsem zdravou dceru (i přes zákaz doktorů), aktivně tancuji, chodím na aqua aerobic a bosu. Před 3 lety jsem byla na kontrole a doktoři konstatovali, že neslyší šelest na srdci, nemám ani rozšířené cévy a má odchlíplá chlopeň se chová zdravě. Od té doby se cítím stále silněji, a to především díky p. Hajníkové.

Kineziologie mi vnesla štěstí do života

Znáte to, někdy máte den blbec, když se nic nedaří. Já jsem těchto dnů, tedy spíše roků, měla požehnaně. Na ZŠ jsem vždy dostala látku, kterou jsem uměla nejméně nebo vůbec. To samé bylo i na střední. Při příjímacích zkouškách na VŠ se moje výsledky testu někam ztratily. Dokonce jsem dostala přezdívku Smůla, kam jsem přišla, tam se něco stalo – vynechal třeba autobus a my nestihli divadlo, šla jsem na koncert a byl zrušen atd.

Rodiče byli rozvedeni, měli jsme málo peněz a já si na vše od 15 let musela vydělat sama (ovšem vždy jsem si našla brigádu velmi bídně placenou). Nikdy jsem nebyla ve správný čas na správném místě! Měla jsem pocit, že mě život nemá rád a hází mi jen klacky pod nohy. Pak jsem navštívila p. Lenku Hajníkovou a život se mi díky ní začal otáčet o 360 stupňů.

Po každém sezení jsem měla pocit odhození velkého balvanu ze sebe, cítila jsem se lehčeji, radostněji a začala jsem chápat, proč se mi to vše dělo, na problém jsem začala nahlížet jinak a postupně měnila myšlení a celý svůj život. Poznala jsem báječného chlapa, dodělala VŠ, našla práci, máme překrásnou dceru a postavili si RD. Je tomu už 7 let, co jsem poprvé vstoupila do ordinace p. Hajníkové, patří jí moje velké DĚKUJI, a vím, že když budu k ní nadále chodit, bude můj život nadále šťastný.

Sudičky mi daly do vínku pestrý život

Zpočátku bylo moje dětství krásné, nechyběla víra vedená babičkou – trošku až bigotní, nicméně to mělo pro můj vývoj půvab. Dívala jsem se ráda na ranní rosu, lehávala v trávě a dívala se na oblaka a zažívala krásné chvíle, které snad byly spojeny s Boží přítomností. Po smrti babičky můj život dostal rychlejší spád. Za tři a půl roku po babičce zemřela maminka na rakovinu plic. Tatínek osaměl ještě s mými dvěma bratry. Naštěstí blízko nás bydlela paní, která ovdověla ve stejnou dobu jako tatínek. Dostala jsem tedy druhou maminku.

Jestliže jsem zažila jako dítě smrt matky, bylo mi přisouzeno, že jako matka zažiji smrt dítěte. Byla jsem teď najednou změněná tou neunesitelnou bolestí. Dívala jsem se do hrobu dvaadvacetiletého syna, který pro mne tolik znamenal. Můj život dostal tak velký díl bolesti, že to nešlo řešit jinak než návštěvou psychiatra. Dostala jsem léky, po nichž jsem upadla do letargie, v níž jsem fungovala nadále jako matka nejmladší dvanáctileté dcery. Dvě starší děti již měly založeny své rodiny.

Celých dvacet jedna let jsem se stejně trápila pro syna, i když tlumena všelijakými léky, přes to ztráta byla pro mne tak velká, nedokázala jsem ho stále propustit. Samozřejmě to odnášela moje tělesná schránka. Veškeré emoce byly sice pod kontrolou léků, a tak slzy byly dušeny a potlačeny a tvořily mi v těle neunesitelný balvan. Přes dvacet let mi neukápla slza.

Teď, když to píši, topím se v úlevných slzách. Je to měsíc, co začaly téct.

Na 49. výročí naší svatby s manželem jsem byla už potřetí u milované Leničky. Život, který žiji po smrti syna Tomáše, se zdá být vedený božskou rukou. Nejprve mne zaujalo jméno Eduard Tomáš, určitě proto, že zemřelý syn byl křtěný Tomáš Eduard. Dosud jsem stále pod vedením Eduarda a Míly Tomášových. Jsou už oba po smrti, za života jsem je s dcerkou v Jílovém na Borku navštěvovala, všechny jejich přednášky v Lucerně s dcerkou absolvovala. Dodnes mi dělá ale radost sporýš na dvoře, který nám tu zničehonic vyrostl. Míla o něm říkala, že roste u duchovně založených lidí. Nejprve jsem se radovala z jedné rostlinky, která vyrostla ve spáře. Dnes je sporýš skoro všude a z každého toho kvítku mi kyne Míla.

Neuvěřitelný zvrat nastal po návštěvě ve Vysoké nad Labem u dalších lidí – Křesťanových, u Zuzanky a Ládi. Tehdy jsme za nimi jely s dcerou Jájou, abychom vyřešily nějaké svízele. Byl to další významný bod v našem životě. Člověk se posouvá na cestě životem právě díky těmto lidem. Zuzanka nás poslala za Lenkou Hajníkovou na kineziologii.

Při třetí návštěvě u Lenky jsem se rozhodla řešit osmnáctiletého vnuka Tomáše (podle Eduarda Tomáše reinkarnace našeho syna Tomáše, který se narodil přesně, kromě 13 hodin, za 3 roky, porod byl uspíšen). Lenka zahájila práci na kineziologii, velmi mne to zajímá a výsledky jsou někdy velmi překvapivé. Kromě příjemných chvilek v její přítomnosti, z člověka odpadávají kusy bolestí a postup času tomu dává za pravdu, že to není jen jakési čáry-máry, ale že kineziologie a vědoucí osobnost, která ji ovládá, vedou k rozmotávání uzlů života, rozpouštění tvrdých balvanů na duši, a nejen to. Mne velmi překvapil účinek pátrání při poslední kineziologii. Lenka jásala, když na závěr hodiny otázek a měření ztuhlosti mých rukou zjistila, že mám ruce tak volné. Očekávala jsem věci příští. Tak jak Lenka určila, že se během 2 – 3 týdnů začnou dít věci. Po 14 dnech od sezení jsem dostala rýmu. Vodovou. Bez ubrousků jsem se nemohla hnout, stále mi z nosu teklo, jen voda. Druhý den se přidaly průdušky. Večer lechtalo v krku, do rána neskutečný kašel, ač jsem dva dny předtím byla shodou okolností na rentgenu plic, který byl v pořádku. Téměř 14 dnů neskutečný úbytek slané vody nosem a kašlem. Končilo to tím, že jsem už musela v noci sedět, abych se ve slané vodě neutopila. Co to bylo? Slzy? Ano slzy, polykané přes dvacet let. Prášky mi neumožnily plakat, a moje bolest to přitom tak potřebovala.

Volala jsem Lence. Vyprávím jí o změnách na mé bytosti. O zakletých slzách, o mé náhlé prudkosti, která překvapila dceru. Ano, k životu patří, aby se člověk svobodně projevoval a ne aby byl zakletý. Lenka měla radost, že se konečně zase ve mně probudila žena. S lékařem jsem se domluvila, že opouštím prášky. Překvapil mne, že s tím souhlasil, i když mi vždy říkal, že to mám na celý život. No a jako bonus ještě navrch jsem zjistila velký úbytek váhy. Potýkám se s váhou celý život. Do narození prvního dítěte velmi nízkou, po smrti Tomáška velmi vysokou. A nyní během měsíce na mně roztálo 10 kilo. Odešly slzami, chutí se pohybovat a s tím spojenou skutečně větší pohyblivostí, změnou chuti – miluji zeleninové saláty, jaksi mi nepřichází chuť na těžší jídla. Vzpomínám na nádhernou atmosféru u Křesťanů ve Vysoké nad Labem, kde jsem přišla při pohoštění takovým chutným zeleninovým salátem na to, že toto snad bude moje parketa. Křesťanovi a Leničko, děkuji vám za svůj další směr v životě.

Jarmila

Více informací o odblokování a kineziologii najdete zde
Co je kineziologie

Kineziologie v Laya Centru

Kineziologie je jednoduchá metoda kombinující západní a tradiční čínskou medicínu s velice dobrými výsledky. Kineziologie dokáže odhalit psychickou příčinu všech nemocí a bolestí a pomůže odstranit jejich důsledky.

Při narození nám bylo dáno do vínku mnoho schopností, avšak v průběhu života, vlivem výchovy a prostředí jsme se od mnoha z nich oddělili. Pomocí kineziologie se můžeme vrátit sami k sobě a ke všem nám potřebným vlastnostem a schopnostem.

O kineziologii na ČR PCE Co je kineziologie Jak probíhá odblokování Kde ji lze použít Objednat terapii Vaše příběhy a ohlasy

3 rozhovory o kineziologii na Českém rozhlase Pardubice


Lidé si stále více uvědomují, že fyzická kondice velmi úzce souvisí s jejich psychickou pohodou. A kineziologie je jedna z alternativních metod, která nám pomáhá udržet si rovnováhu organismu v souladu s psychickými potřebami. Zdroj: Český rozhlas Pardubice (23.2.2011)Zdroj: Český rozhlas Pardubice (27.1.2010)


Lenka Hajníková, která lidem už řadu let pomáhá zbavit se nepříjemných zážitků nejen z dospělosti, ale hlavně z dětství, Vám přiblíží uzdravovací proces několika svých klientů. Zdroj: Český rozhlas Pardubice (8.4.2009)CO JE KINEZIOLOGIE

Kineziologie ONE BRAIN (jednotný mozek).

Název této metody je odvozen od ideálního chodu mozku, kdy pravá i levá hemisféra, ale i přední a zadní mozek, dokonale spolupracují.

Ve stresových životních situacích, kterým jsme vystaveni již v prenatálním věku (stres přes matku), při porodu, v dětství a v dospělosti, se může odpojit až 75 % mozku. Dochází k zablokování toku energie v meridiánech, tj. v energetických drahách, které vedou ke každému svalu a orgánu.

Dlouhodobý stres, či stres z negativního zážitku způsobí zablokování energetického proudění na mozkové úrovni a následně v příslušné části těla. Tím vznikají různé druhy psychických i fyzických problémů a těžkostí.

„Kde chybí energie, vzniká bolest a následně nemoc.“

Dále si mozek v rámci ochrany, naprogramuje bílá místa u některých svých reakcí a schopností a tyto vlastnosti a schopnosti pak po celý zbytek života popíráme (myslíme si, že nikdy nemůžeme řídit auto, kreslit, zpívat, učit se, provádět řídící práce, máme nízké sebevědomí, sebedůvěru…).

Původ kineziologie

Původně kineziologie vznikala jako metoda zabývající se problémy dětí, které trápí dyslexie. Což není jen porucha učení, čtení, psaní, ale i nedostatečná koordinace pohybů, porucha koncentrace a hyperaktivita. To vše je podle autorů této metody nesprávná komunikace mezi přední a zadní částí mozku a též mezi pravou a levou mozkovou hemisférou.

Časem se ukázalo, že kineziologie je metoda, která může být úspěšně využívána při řešení jakéhokoliv problému, bez ohledu na věk osoby.

Kineziologie nepracuje s problémem, ale s negativními emocemi, které způsobily jeho vznik.  Znamená to, že každý člověk, jenž je nositelem vlastních problémů, je i zdrojem jejich řešení, pokud je ochoten spolupracovat a má opravdovou touhu se problému zbavit.

Kineziologie se u nás vyučuje v soukromých kurzech již od roku 1994. Do střední Evropy ji přinesla americká lektorka Carol Ann Hontz, která stále v Praze přednáší a vede vyšší kurzy.
V současnosti výuka kineziologie probíhá formou kurzů a doplňujících minikurzů. Základní kurzy na sebe navazují jako stupně vzdělání. Zde se účastníci učí postupy a zvládání pracovních korekcí.

Velmi podstatné je, že účastníci kineziologických kurzů pracují sami na sobě, což umožňuje dokonalé uvolnění a odstranění vlastních bloků a problémů. Tím jsou lépe schopni pochopit a spolupracovat na problémech klienta. Pomocí kineziologie může být odblokován jakýkoliv stres či strach, který nám znepříjemňuje každodenní život a omezuje nás. Kineziologie nabízí nekonečné možnosti, jak se „vyléčit“ a najít harmonii vlastního života.

JAK KINEZIOLOGIE FUNGUJE

Jak probíhá odblokování

Abychom vypátrali původní příčinu a odstranili bloky, způsobující špatný psychický či fyzický stav v přítomnosti pomocí kineziologie, provádíme takzvané odblokování. Absolvent kurzů One Brain, tzv. facilitátor, získává pomocí testování určitých svalů, tedy svalovým testem, odpověď na jakoukoliv otázku.

ano – pevný sval
ne – uvolněný sval

Tento svalový test je v kineziologii nepostradatelný, neboť lidská mysl má tendenci nepříjemné zážitky „vytěsňovat„. To znamená, že se snažíme nepříjemné zážitky pokud možno moc nevnímat a co nejdříve je „zapomenout“.

To se nám však díky buněčné paměti nikdy nemůže podařit! Proto nás negativně ovlivňují i zážitky, které jsme již dávno vědomě zapomněli, ale v podvědomí na nás stále „útočí“. Naše mysl je jako veliký počítač, vše je uloženo v naší buněčné paměti. (Nejen stresy z našeho života, ale i stresory generační. Pokud některý z předků prožije nějaký negativní zážitek, který není adekvátně zpracován, vše se ukládá do podvědomí a dědí se generačně dál – přenáší se na další generace.)

Pomocí kineziologického svalového testu máme možnost tyto negativní zážitky přesně vytestovat a pomocí jednoduchých korekcí dát do pořádku tak, aby nás již nadále nezatěžovaly a nepředávali jsme je dál na naše děti a vnoučata. Kineziologické odblokování je jemná metoda, která probíhá při vědomí klienta a on sám si celý proces řídí tak, jak mu dovoluje jeho vědomí.

Nejedná se o žádnou hypnózu, tudíž nemůže dojít k vědomé či nevědomé manipulaci, či jinému poškození klienta.
Díky dlouhodobé praxi a zkušenostem dnes považuji dobře vedenou kineziologii jako jednu z nejúčinnějších technik, která pomáhá vědomě zjistit, pochopit a hlavně odstranit příčiny problémů, jež způsobily špatný psychický či zdravotní stav! 

Kineziologie nás vede k hlubokému pochopení a tím i k odstranění energetických bloků, čímž psychika i tělo dostává svou vlastní energii a sebeléčebnou schopnost. Díky kineziologii můžeme na sebe i na svůj život pohlédnout v širších souvislostech a díky tomuto pochopení již nemusíme opakovat staré chyby v našem životě!

Mezi klientem a terapeutem by měl být uvolněný a důvěryhodný vztah. Proto je i zde nezbytný dobrý výběr terapeuta. V tom Vám mohou pomoci zkušenosti a doporučení druhých lidí, ale převážně Vaše intuice!

Odblokování malých dětí, starých či nehybných lidí lze provádět přes matku nebo jiného rodinného účastníka, pokud k tomu má dotyčný povolení.
Pomocí kineziologie můžeme mít šťastnější život my, naše děti i naše další pokolení.

KDE VŠUDE LZE KINEZIOLOGII POUŽÍT

Velice dobrých výsledků dosahuje kineziologie při nápravě poruch učení, soustředění, paměti, při hyperaktivitě, při nesnášenlivosti některých potravin – alergiích, migrénách, bolestech hlavy, nespavosti, únavě, depresích, emočním napětí, nočních děsech, nočním pomočováním či traumatech z minulosti. Velmi často jsou odblokovávány různé druhy depresí a fóbií (ze tmy, psů, pavouků, hadů, výšek, klaustrofobie…).

Dále je kineziologie velkým pomocníkem ženám, které nemohou otěhotnět nebo mají potíže donosit plod.

V neposlední řadě se dá pomocí kineziologie pomáhat našim domácím mazlíčkům :-)! Zvířata, která žijí s lidmi, lidem velice často energeticky pomáhají a mají tendenci ze svých pánů a členů rodiny v které žijí, „stahovat“ = přebírat na sebe i různá onemocnění. Proto pomoc formou kineziologického odblokování slouží k úlevě nejen zvířatům, ale především i jejich majitelům.

 

Na ukázku malý výčet nejčastěji prováděných odbloků:

 • deprese
 • strach ze zodpovědnosti
 • sebevědomí
 • sebeláska
 • sebeúcta
 • pocit radosti a štěstí, vnitřní klid
 • soustředění při učení
 • stres na otce, na matku (na jejich chování)
 • vůle chtít se zbavit bolesti a přijetí vlastního zdraví
 • únavový syndrom
 • bolesti kloubů
 • stres na autority
 • neschopnost realizace myšlenek a nápadů
 • sebeprosazení a ocenění se v partnerských vztazích
 • vlastní sebehodnota
 • orgasmus
 • neplodnost
 • potraty

 • nedonošené děti
 • partnerské vztahy
 • vnitřní vyhasnutí
 • noční jedení
 • posílení vůle
 • upoutání pozornosti
 • strach, tréma
 • zkoušky, maturita
 • vada řeči, zadrhávání, koktání
 • cucání palce
 • špatné spaní, usínání
 • rozchody
 • rozvody
 • úmrtí v rodině
 • stres na vlastní postavu
 • obezita
 • nadváha
 • poruchy příjmu potravy
 • poruchy zrakuChcete využít této terapie a odblokování?
Rezervujte si, prosím, termín:
Lenka Hajníková, terapeut
telefon: 722 934 746
pokud se nedovoláte pošlete SMS.

CENA:

ÚVODNÍ TERAPIE – CELÝ BALÍČEK v četně hodinové diagnostické konzultace : 3900 Kč                ( cca 2,5 – 3 hod.)

NÁSLEDNÁ TERAPIE – CELÝ BALÍČEK: 2900 Kč                                                                              ( cca 1,5 hod.)+ 600 Kč každá započatá terapeutická hodina

V CENĚ BALÍČKU:

1.diagnostická konzultace: 1000 Kč, na druhém setkání není tato hodina již potřebná;              terapie: 21000 Kč;                                                                                                                                očista aury od přivtělených bytostí + harmonizace čaker: 500 Kč;                                       vytestování a sestavení Bachových esencí dle individuální potřeby klienta: 300 Kč,

Terapie mají obvykle velmi silný účinek, náš vnitřní systém potřebuje čas na zpracování, proto je četnost terapií obvykle nižší – cca jedna za 2 až 3 měsíce.

 

LZE SI OBJEDNAT I JEDNOTLIVÁ OŠETŘENÍ BEZ TERAPIE:

Diagnostická konzultace 1 hod.: 1500 Kč;                                                                                              očista aury od přivtělených bytostí + harmonizace čaker: 800 Kč;                                                     1/2 hod. konzultace potřebná k vytestování a sestavení Bachových esencí: 500 Kč                              + Bachovy esence kapičky:500 Kč;                                                                                                      celkové ošetření Reiki ( očista aury od přivtělených bytostí + harmonizace čaker ) s terapeutickou konzultací dle potřeb klienta: 1500 Kč

 

TELEFONICKÁ KONZULTACE každých 15 min. – 300 Kč / číslo účtu: 2108527903/2700

 

! POZOR                                                                                                                                                   OBJEDNANÁ A  NEOMLUVENÁ terapie je zpoplatněna: 1000 Kč na číslo účtu: 2108527903/2700

 Omluva rezervovaného termínu platí výhradně telefonicky, či formou sms, NE PŘES INTERNET a nejpozději min. 2 dny před objednaným termínem! 

 

 

Vaše příběhy a ohlasy na kineziologii s Lenkou00