Jak jsem podstoupila odblok a našla cestu k sobě samé

V poslední době se mi začaly intenzivněji připomínat šrámy z minulosti. Nezvladatelné emoce mě ovládaly zejména v období před menstruací, kdy jsem propadala do záchvatů vzteku a ničila vše okolo sebe. Nebála jsem se ničit ani sebe samotnou. Při těch stavech jsem měla pocit, že ve mně sedí malá holčička a chce se celá rozsápat. Věděla jsem, že to nejsem já, ale stejně jsem jí vždycky dala prostor, aby se projevila. Bylo mi strašně. Přestala jsem se smát a neměla jsem do ničeho chuť. Za svoje výkyvy nálad jsem se neměla vůbec ráda. Moje nová cesta začala tehdy – a vím, zní to úsměvně -, když jsem si rozbila lopatku na smetí o hlavu. Tuto událost mi dodnes připomíná Harry Potterovská jizva na čele.

Obrátila jsem se s prosbou o pomoc na Lenku, která mi s otevřeností a ochotou sobě vlastní doporučila odblok. Odblokovávaly jsme příčiny premenstruačního syndromu, napětí, podrážděnost a potřebu si ubližovat. Práce s Lenkou mě moc bavila a bavit bude asi vždy. Vím, že i kdyby Lenka měla tisíce starostí, tu hodinu a půl, kterou si u ní zaplatíte, bude věnovat jen a jen vám a jedinou prioritou pro ni budou vaše starosti a to, jak vám od nich ulehčit a pomoci vám. S kineziologií jsem do té doby žádné zkušenosti neměla, ale práce v rámci odbloku mi přišla snadná a její principy lehce pochopitelné. Lenka se na mě vždy napojila a snažila se zjistit, kde jsou příčiny mých problémů. Vůbec jsem se nedivila, když jsme hned zamířily k mému bývalému příteli a následně ke vztahu s tatínkem a k povaze mé maminky. Díky odbloku jsem si uvědomila a představila, že situace, o kterých jsme spolu mluvily, mohly vypadat i jinak a podle svého přání jsem si je spolu s příjemnými pocity pomyslně vyfotila, dala do barevného rámečku a Lenka mi je nahrála do podvědomí v oblasti třetího oka. Celou dobu jsem se při odbloku cítila v bezpečí a věděla jsem, že je o mě dobře postaráno. Bezprostředně po odbloku jsem hned cítila, jak se mi uvolnily svaly okolo srdce, které mi asi hodně chrání ten můj tlukoucí poklad. Dlouhodobý výsledek jsem měla pozorovat v nejbližších týdnech či měsících, až se mi staré věci tzv. vyplaví. Až do mě doteče nová energie, mám se cítit svobodná, nezávislá, čistá a hrdá, jak jsem si sama poručilaJ.

Asi po týdnu mi přišlo první velké vyplavování. Můj přítel, který má s kineziologií zkušenosti, poznal, že domnělé problémy, které řešíme, nemají žádnou spojitost s námi dvěma a poslal mě s vyplavováním domůJ. Hned ve vlaku a silněji druhý den ráno mi došlo, že moje pocity patří mému bývalému příteli. Brečela jsem, vztekala jsem, zkrátka dělala jsem vše, co jsem si tenkrát nedovolila. To je při vyplavování důležité. Nechat volný průběh tomu, co se vám právě děje. Naposled si ony situace prožijete a oni z vás navždy odtečou. Velmi ulevující zjištění. Tohle vyplavování bylo velmi silné a trvalo asi tři dny. Cítila jsem se stejně jako kdysi a díky tomu byla sama ze sebe poměrně zmatená a překvapená, ale Lenka mi byla velkou podporou. Posílala mi podporující SMSky a já jsem věděla, že na to nejsem sama. Pak následovaly další a další výplavy – spouštěly se většinou v kontaktu s někým blízkým. Musím se přiznat, že mi nebylo dobře a cítila jsem se hodně rozhozená asi dva měsíce. Na jednu stranu bylo hodně zajímavé to sledovat, na druhou stranu jsem byla hodně zoufalá, protože jsem často zapomínala na to, co a proč se se mnou děje. Nechápala jsem, kam zmizela ta bezstarostná holka, co se dříve tolik smála. Dnes už vím, že jsem si naposled musela prožít vše, co jsem si v sobě pěkně zavřela a myslela si, že to mám vyřešené. Uffff – měla jsem toho v sobě tolik!!!

Teď po dvou a půl měsících po odbloku můžu říci, že mi věci začínají do sebe zapadat! A jsem za to nesmírně vděčná! Díky odbloku jsem vyřešila odcizení s mým bývalým přítelem, na kterém mi velmi záleží. Zbavila jsem se vzteku na něj i na sebe sama a dnes se s ním normálně, bez emocí, utrpení a výčitek bavím, což je pro mě moc důležité. Můj tatínek, se kterým jsem měla vždy chladný vztah mi poprvé v životě řekl, že mě má rád a občas mi dá pusu na tvář, když se se mnou loučí. Při odbloku jsem si představovala, jak spolu sedíme u jednoho stolu a taťka mi vaří jídlo a za necelý měsíc se tak opravdu staloJ. Mám teď k němu daleko blíž a vidím ho úplně jinak. Nechápu, jak jsem se na něj kdysi mohla dívat tak negativně a jsem ráda, že díky Lence s ním můžu začít budovat nový vztah. Čeká mě ještě práce na vztahu s mamkou, ale nevidím jediný důvod, proč bych i s ní nemohla mít hezký vztah. Díky odbloku jsem hodně posílila vztah i sama se sebou. Mám se ráda určitě o něco víc, myslím, že už se nenechám tolik ovlivňovat. Nejsem tolik nezvladatelně náladová, protože už se ve mně neozývají tyhle staré bolístky. Na druhou stranu jsem své změny nálad začala vnímat jako součást své personality a už se za to netrestám. Vím, kdo jsem a moje proměnlivost nálad ke mně (možná prozatím) patří. Věřím tomu, že všechno je tak, jak má být, a že se nemusím trestat za to, kdo jsem.

Odblok mi určitě moc pomohl a jsem za něj moc vděčná. Uvědomila jsem si, kolik jsem si toho v sobě nosila a jsem ráda, že jsem to s Lenčinou pomocí mohla nechat odplavit. Upřímně musím říct, že dva měsíce po odbloku pro mě nebyly úplně jednoduché, ale bylo to právě způsobené tím, jaká témata jsme s Lenkou otevřely. Za pomoc při hledání sebe samotné jí upřímně děkuji a doporučuju každému, kdo má odvahu na sobě pracovat, Lenku kontaktovat. Odblok není pilulka, která vás zázračně zbaví všech starostí. Odblok je cestou k vám samým. Věřte mi, že až si nějaká témata s pomocí Lenky vyřešíte, budete se cítit o něco silnější a budete moc hrdí na sebe a na to, co jste zvládli. Přeju vám všem hodně štěstí a Lence hodně sil! Díky.

Líbí se vám Laya centrum? Tuto stránku můžete podpořit jejím sdílením:

Zde se také můžete připojit k podobně naladěným lidem na našem FB profilu: