Moje první zkušenost s konstelacemi

O konstelacích jsem poprvé něco zaslechla asi před rokem, ale nechtěla jsem to zkusit. Nelákala mě představa, že cizí lidé budou vědět o mých problémech a že si vyberu někoho, kdo bude „hrát“ mě a mé blízké.

Vzala jsem si muže, který má děti z prvního manželství a máme spolu jedno dítě.  Změnil se mi život takřka ze dne na den. „Vyfasovala“ jsem velkou rodinu. Zamilovanost se začala vytrácet a my byli vystaveni realitě a problémům spojených s dětmi. Některé z nich mi to „dávaly sežrat“.  Začali jsme se s manželem odcizovat. Můj syn byl stále nemocný a já měla pocit, že už nemůžu dál. Byla jsem rozhodnutá, že to vzdám, že od manžela odejdu. Rozhodla jsem se, že zkusím konstelace, že už nemám co ztratit. Při této myšlence mě bodlo u srdce, protože mě nikdy nenapadlo, že to může dojít tak daleko. Vždyť jsme se tolik milovali.

Ten den jsem byla hodně nervózní. Ale zároveň jsem byla zvědavá a plná očekávání. Vše probíhalo tak normálně a přirozeně. Mé obavy se rozplynuly s první konstelací. Cítila jsem, že jsem na správném místě, že tam mám být. Trošku jsem měla strach z toho, že si mě někdo vybere do nějaké pozice svého příbuzného. Co když nic neucítím? Co když nemám tyhle schopnosti?  Bála jsem se, že to nebudu umět. Bylo to zbytečné. Šlo to samo. Byla jsem v různých rolích a cítila vše tak přirozeně. Byla cítit krásná energie a hlavně Lenka Hajníková to perfektně vedla.  Patří ji za to velký dík. Myslím si, že to nejde ani popsat slovy, že by i spisovatel nenašel ty správná slova, jakými by to chtěl popsat. Je to opravdu nádherná zkušenost a neuvěřitelná.  Byl to pro mě úžasný a intenzívní zážitek a hodně mě to v životě posunulo. Vlastně nás…. Nerozvádíme se, pokračujeme dál. J Opět slyším, jak mě manžel volá, že chce pusu nebo mě jen tak obejme a cítím z něj opět lásku. I já jsem se změnila, ale ani nevím jak. Nechávám vše plynout. Změny se dějí tak automaticky a nenásilně.  I ty děti, se kterými jsem měla problém, se najednou začínají chovat jinak. Přijali mě. Možná vám to přijde jako americký happy end.  Věřte mi, že nepatřím mezi romantické snílky, ale tohle se mi opravdu stalo. Tohle je má zkušenost. Nejsem ještě u konce. Samozřejmě, že problémy stále jsou a budou, ale už je to jiné. Doma vládne pohoda a harmonie. Pokud někdo čte tyto řádky a řeší v životě nějaký problém a neví si rady, zkuste to. Určitě neprohloupíte.  V životě se někdy dějí věci, aniž bychom je chápali. Něco můžeme změnit sami, ale na něco jsme „krátcí“.

Přečtěte si více o této metodě v pozvánce na rodinné konstelace.

Líbí se vám Laya centrum? Tuto stránku můžete podpořit jejím sdílením:

Zde se také můžete připojit k podobně naladěným lidem na našem FB profilu: